O firmie Multiplant

Historia firmy

Początki naszej firmy sięgają 1982 roku, kiedy to powstała pierwsza spółka, która w 1992 roku została przekształcona w obecnie działające Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Multiplant”. Od początku naszej działalności specjalizowaliśmy się w projektowaniu oraz wykonawstwie ogrodów, stawów oraz cieków wodnych z wykorzystaniem elementów małej architektury. W zakresie naszych usług znajdowała się również budowa systemów nawodnienia, oświetlenia oraz automatyki sterującej. Należy również wspomnieć akwariach słodkowodnych, które realizowaliśmy od fazy projektowej aż do wykonania. Dodatkowo wykonywaliśmy aranżacje wnętrz w postaci ogrodów zimowych. Wśród naszych klientów były zarówno osoby indywidualne, jak i podmioty komercyjne.

Od początku działalności prowadziliśmy również jedną z pierwszych w Polsce południowej Szkółek Drzew i Krzewów Ozdobnych.

Wraz z nabywaną wiedzą oraz doświadczeniem realizowaliśmy projekty nie tylko na śląsku, ale również w innych częściach naszego kraju.

Rozwój firmy

W roku 1993 nasze przedsiębiorstwo poszerzyło swoją ofertę o usługi z zakresu rekultywacji terenów poprzemysłowych oraz prace konserwacyjno – remontowe na obiektach należących między innymi do Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. oraz firm z branży energetycznej. Dodatkowo realizowaliśmy zlecenia utrzymania zieleni na stacjach elektroenergetycznych.

W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych rozpoczęliśmy specjalizację oraz sukcesywny rozwój w zakresie wycinki krzewów i drzew pod liniami elektroenergetycznymi. W tej chwili jest to główna działalność naszej firmy, którą realizujemy z powodzeniem na dużą skalę dzięki ciągle poszerzanej wiedzy oraz nabytemu doświadczeniu.

Obecnie nasz zespół tworzy około 20 doskonale wyszkolonych oraz doświadczonych osób, które doskonale znajdą specyfikę wykonywanej pracy oraz zagrożenia, jakie w niej występują. Nasze plany na kolejne lata zakładają stabilny rozwój oraz sukcesywne umacnianie pozycji rynkowej lidera w utrzymaniu pasów roboczych linii wysokiego napięcia, oraz przygotowaniu placów budowy pod inwestycje (również drogowe) na skalę przemysłową.

Wieloletnie doświadczenie stanowi gwarancję jakości wykonywanych przez nas usług. Powierzone nam zlecenia wykonujemy terminowo i solidnie jednocześnie nieustannie inwestując w rozwój przedsiębiorstwa oraz jego pracowników.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej

Aktualny profil działalności

W portfolio usług oferujemy zarówno projekty zagospodarowania, jak i wykonanie obszarów zielonych w parkach, na osiedlach oraz w miastach. Powierzane nam zlecenia obejmują również przygotowanie systemów nawodnienia, oświetlenia, małej architektury oraz akwariów ozdobnych.

Do naszych codziennych zadań należą również wycinki drzew i krzewów również w miejscach, do których dostęp jest utrudniony, jak również porządkowanie terenu wraz z usuwaniem pozostałości roślinnych.

Jesteśmy niekwestionowanymi specjalistami w bieżącym utrzymaniu pasów roboczych linii wysokiego napięcia. Przygotowujemy również tereny przeznaczone pod inwestycje na skalę przemysłową. Nie ograniczamy się jednak tylko i wyłącznie do prac prowadzonych w terenie, ale oferujemy też obsługę prawną, w skład której wchodzi zarówno uzyskanie pozwoleń administracyjnych, jak i zezwoleń do wejścia na teren. Po wykonaniu wycinki przekazujemy teren inwestorowi wraz z kompletną dokumentacją.

Specjalizacja firmy

Dumą napawa nas fakt, iż aktualnie jesteśmy najdłużej działającym przedsiębiorstwem w Polsce, które przeprowadza wycinki pod liniami NN. Od 1993 roku nieprzerwanie świadczymy usługi dla firm z branży energetycznej. Do grona naszych zadowolonych klientów należą Polskie Sieci Energetyczne oraz firmy reprezentujące branże budowlaną, które prowadzą remonty linii NN na terenie całego kraju. Obsługujemy linie przesyłowe NN 220 kV, 400 kV na terenie województwa opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego, co sprawia, że mamy największy zasięg w tej branży w Polsce.

Na nasz sukces składa się grono wykwalifikowanych pracowników z ogromną wiedzą i doświadczeniem oraz rozbudowany park maszynowy i sprzęt alpinistyczny przystosowany do realizacji nawet najbardziej wymagających projektów. Dzięki takiemu połączeniu jesteśmy w stanie dotrzeć w najbardziej niedostępne miejsca, również te na dużych wysokościach. Posiadamy również profesjonalne rozdrabniacze do drewna i odpadów pozrębowych AHWI, które pozwalają na wycinkę nawet 2 do 3 ha dziennie i to bez zaangażowania pilarzy. Odpowiednie narzędzia pomagają nam w sprawnej i terminowej realizacji powierzonych nam projektów. Dzięki czemu inwestorzy oszczędzają czas i pieniądze.

Kliknij tutaj i czytaj więcej

Misja naszego przedsiębiorstwa

W centrum naszej uwagi zawsze pozostaje inwestor i jego indywidualne potrzeby. Zdajemy sobie sprawę, że od tego, jak dobrze odpowiadamy na oczekiwania klientów, zależy nasz sukces. Niezależnie więc czy mamy zaprojektować wymarzony ogród, czy przygotować pas roboczy linii najwyższych napięć, czy zrealizować wycinkę pod plac budowy każdorazowo dajemy z siebie wszystko.
Dla inwestorów chcemy być zarówno doradcą, jak i rzetelnym wykonawcą, który terminowo realizuje powierzone mu zadania. Nasza ciągle aktualizowana wiedza oraz wieloletnie doświadczenie pozwala nam skutecznie spełniać się w obu tych rolach.

Stawiamy na najlepszych

Zdajemy sobie sprawę, jak ważni dla istnienia naszego przedsiębiorstwa są wykwalifikowani pracownicy. Dlatego od początku działalności czujemy się głęboko odpowiedzialni za cały zespół, który tworzy naszą firmę. Nasze warunki zatrudnienia są transparentne, ponieważ uczciwość to dla nas priorytet. Wspieramy lokalny rynek pracy, zatrudniając fachowców, którzy mogą liczyć na rozwój i samorealizację w strukturach naszego przedsiębiorstwa. Wśród naszych pracowników jest wiele osób związanych z nami od dawna, cenimy sobie ich doświadczenie i znajomość specyfiki wykonywanej pracy oraz zagrożeń, jakie się z nią wiążą. Dzięki nim mamy pewność, że działania na obiektach inwestorskich zawsze są prowadzone właściwie z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Rozwój naszej firmy nie byłby możliwy, gdyby nie specjaliści, którzy ją tworzą.

Kliknij tutaj i czytaj więcej

Właściciele Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Multiplant” od samego początku działalności kładli największy nacisk na to, aby zapewnić satysfakcje naszym klientom, poprzez realizacje zadań, jakie zostały nam powierzone w sposób niebudzący najmniejszych zastrzeżeń.

Firma od początku stawiała na pracowników, za których czujemy się głęboko odpowiedzialni. Pragniemy wspierać lokalny rynek pracy i uczciwie postępować w sprawach personalnych. Posiadamy już od wielu lat stałych pracowników o wieloletnim doświadczeniu, wyszkolonych i zapoznanych ze specyfiką pracy i zagrożeniami występującymi na obiektach inwestorskich.

Mając na uwadze powyższe cele, jesteśmy świadomi, że chcąc dążyć do ich realizacji, wymaga się od nas dalszego rozwoju ekonomicznego firmy, jak również rozwoju ludzi, którzy ją tworzą.

Podsumowanie naszej działalności w liczbach

Lat Doświadczenia

Osobowy Zespół

Zadowolonych Klientów

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Napisz do nas lub zadzwoń – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przedstawimy ofertę współpracy.